Jezdecký klub MARAH

spacer spacer spacer

Centered Riding®

spacer

Jaké jsou výhody Centered Riding®?

Centered Riding® je inovativní způsob výuky klasických principů jízdy. Využívá tělesného povědomí, centrování a zobrazování. Centered Riding® není samostatný sed nebo jezdecká disciplína, ale zahrnuje všechny sedy a styly jízdy. Vyučuje jazyk, který umožňuje jasnější komunikaci mezi koněm, jezdcem a instruktorem. Metoda Centered Riding® byla vyvinuta Američankou Sally Swift a nyní je vyučována instruktory Centered Riding® po celém světě.

spacer

Metoda Centered Riding® je založena na znalosti anatomie člověka a koně, rovnováhy, pohybu a na pochopení toho, jak mysl ovlivňuje tělo a jak obojí (mysl i tělo) ovlivňuje koně. Využívá techniky orientace a uzemnění z orientálních bojových umění, spolu s poznáním těla, duševními obrazy a sportovní psychologií. Prostřednictvím zvyšování povědomí o těle, přepisováním starých vzorců a nahrazováním je vyváženějším, pružnějším a více koordinovaným užíváním vlastního těla se kůň i jezdec mohou pohybovat volněji a pohodlněji a podávat co nejlepší výkon.

spacer

Co pro vás může Centered Riding® udělat?

Metoda Centered Riding® vás naučí, jak pomoci vašemu tělu dělat to, co potřebujete udělat, abyste mohli lépe jezdit. Centered Riding® techniky pomáhají podporovat pružnost, stabilitu a jasnější pomůcky, díky čemuž je jízda pohodlnější pro jezdce i pro koně. Pokud se naučíte a prožijete si základní principy skrze pohyb a reakce vašeho koně, vy a váš kůň se navzájem naladíte jeden na druhého a budete spolupracovat v harmonii. Tyto techniky mohou zvýšit sebevědomí a radost z ježdění. Pomohou uvolnit napětí u koní a jezdců, což usnadňuje trénink. Také lidem pomáhají vyrovnat se se starými zraněními či chronickými stavy, které způsobují bolest během jízdy nebo po jízdě.

spacer

Metoda Centered Riding® je úspěšně využívána jezdci a instruktory všech věkových kategorií, zájmů a úrovní. Od hobby jezdců až po jezdce soutěžící na mezinárodní úrovni, stejně jako při terapeutickém ježdění. Může být aplikována na jakýkoliv typ koně nebo na jakoukoliv jezdeckou disciplínu. Především ale udělá jízdu příjemnější pro koně i pro jezdce

spacer

Více informací o Centered Riding najdete na oficiálních stránkách: www.centeredriding.org.

spacer
spacer spacer spacer